| cocolino_1525 a întrebat:

E vreo problema daca am luat 2 injectii de antitetanos la diferenta de 2 saptamani nu stiam nu o injectie e valabila mai mult timp

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu este absolut nici o problema. Imunitatea ta a fost stimulata un pic mai mult, dar asta nu va avea nici un efect negativ.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
De unde le-ai luat?
Valabilitatea se găseşte inscripţionată pe fiolă.
Pa, pa.

| tyana a răspuns:

Ar fi trebuit sa anunti medicul inainte de a ti se face din nou antitetanosul.Doua saptamani e un timp scurt insa nu ar trebui sa fie probleme mari.Suna-ti totusi medicul de familie si cere-i parerea.

| Minnie a răspuns:

Antitetanosul este valabil timp de 5ani teorie dar practic dureaza cam intre 6 luni -1an, adica daca ai facut unul in ianuarie si te-ai intepat intr-un cui ruginit in aprilie nu mai trebuie sa ti-l faci si oricum nu ti-l mai face niciun doctor, daca ii spui cand a fost ultimul, pentru ca e daunator organismului