| Florazul15 a întrebat:

Era să cad și m-am sprijinit în mâna dreaptă că sa nu cad și când m-am sprijinit am simțit o durere puternică în mână și în piept tot în partea dreapta. Este posibil să mi se fi rupt ceva în interior?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Ai cazut de la incaltime? happy
atunci nu, nu s-a rupt nimic in interiorul tau
eu am primit lovituri "in interior" de la boxeri de 80-90 de kg cu pumnul lor greu, si nu mi-au rupt nimic
voi sunteti prea firvi...
dragule nu te supara pe mine dar din alte intrebari pe care le pui suferi de o forma de ipohondrie, ai o teama nejustificata ca orice lovitura, julitura cat de mica ti-a afectat implicit si un organ
este o forma de 'anxietate' daca este sa o clasific astfel

| dullcat a răspuns:

Probabil ca nu? Te sfatuiesc sa mergi la medic daca esti ingrijorat peste masura, fiindca asa din povestite nu ai cum sa primesti un verdict clar.

| Dismally a răspuns:

In interior nu, in cel mai rau caz ai facut o intindere musculara sau altceva de genul acesta.

| VoidEternal a răspuns:

Dacă poți să o miști fara să transpiri de durere, nu.