| madybeby a întrebat:

Este adevarat ca de la lamai poti slabi? FUNDA un raspuns concret:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ramo80 a răspuns:

Da, este adevarat. Zeama de lamaie stimuleaza digestia, grabeste arderea grasimilor si reduce celulita. Bea suc de lamaie(4 linguri) cu un pahar cu apa calduta dimineata, inainte de toate.

4 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

Lămâia e bună pentru slăbit, dar slăbeşte şi inima.

Cel mai uşor slăbeşti mâncând regulat şi sănătos, făcând mult sport şi consultând site-ul: http://cumsaslabesti.ro/

Baftă!

| vaiana a răspuns:

Mda,intr-adevar sucul de lamaie te ajuta la slabit dar.in cantitate mare iti va ataca mucoasa stomacala cu inerenta durere. crezi ca merita?

| Mariana27 a răspuns:

Este adevarat ca poti slabi de la multe alimente.nu numai lamai. Daca iti plac fructele. iti pot recomanda o dieta cu mere verzi.
Este foarte eficace si nici costisitoare.
Ca sa-ti raspund la intrebare. Lamaile, pe langa marele lor beneficiu in administrarea vitaminei C in organism, acestea. fiind fructe ce contin acizi puternici precum portocala. iti pot fi nocive stomacului daca le mananci pe stomacul gol si sigur nu iti doresti vreun ulcer.
Mare grija la fructele ce-ti maresc aciditatea stomacului!
Sper ca am fost de ajutor, multa bafta!
( retea cu mere verzi o poti gasi pe google ). este una si aceeasi: mananci mere verzi!

| RayOrso6153 a răspuns:

Sa-ti spun ceva...da.