| ely_1871 a întrebat:

Este adv ca o lingurita de miere dimineata pe stomacul gol ajuta la slabit?big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DaRlInGiLuSiOnS a răspuns:

Poi asa stiam doar ca impreunat cu apa si cu scortisoara o cana dimineata pe stomacul gol eu am papat un borcan de mierelaughing)))))si am observat o scadere in greutatehappyhappyhappyinsa asculta si parerea altora pentru ca eu poate ma inselhappyhappyhappy

3 răspunsuri:
| miky_5469 a răspuns:

Daca vrei eu iti recomand : intr-un borcan cu miere ( mic) amesteci o lamie in bucatele cu coaja cu tot si o pui in frigider, din care iei in fiecare dimineata 2 lingurite pe stomacul gol ( iti face f bine la digestie, este un vitaminizant pentru regenerarea ficatului), iar lamaia te ajuta sa slabesti! sanatate si succes!

| DenissaDeea a răspuns:

Din cate stiu e un bun remediu pentru stomac daca ai ulcer...
Sa consumi dimineata o lingurita de miere pe stomacul gol trateaza ulcerul, iar pentru slabit nu cred eu mam ingasat de la la miere...

| larapopa a răspuns:

Reteta corecta pentru slabit, si nu numai, este o lingurita de miere si dou lingurite de otet de mere, intr-un pahar cu apa, baut dimineata pe stomacul gol. Dr. D. C. Jarvis, in lucrarea sa "Multiplele intrebuintari ale mierii"da aceasta reteta ca fiind foarte buna pentru tot organizmul:sistemul digestiv, osos, muscular, inima, in slabit. Timp de 10 ani a facut observatii pe diferite loturi de oameni cu aceasta reteta si a constatat inbunatatirea tuturor functiilor organismului. Slabirea se produce in timp, nu repede, dar continuand sa bei dimineata acest amestec, chiar dupa ce slabesti, nu te vei mai ingrasea, iar organizmul tau va avea mai multa imunitate la diferite boli