| yuP a întrebat:

Este bine sa dormi mult? Adica daca dormi si in timpul zilei o sa cresti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cresti daca dormi suficient, nu excesiv. Orice dormi peste necesar e doar timp pierdut. Important este sa dormi macar doua ore inainte de miezul noptii si sa dormi regulat (sa nu pierzi nopti, chiar daca le recuperezi in timpul zilei).

4 răspunsuri:
| aigi1 a răspuns:

Somnul este cel mai bun in limita lui adica :
1.sa nu dormi mai putin de 8 ore pe noapte
2. ziua este bine sa dormi maxim 2 ore daca ai facut o calatorie sau un efort mare poti sa dormi cat vrei
3.somnul ajuta la refacerea creierului
asa ca iubiti sanatatea ca-i mai buna decat toate!

| Freaky a răspuns:

Mmm e foarte bine, eu cand dorm mai simt cel mai bine! cred ca dorm mai mult decat traiesc! insa, pierzi viata degeaba daca dormi multlaughingthinking

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamne bine ar filaughing. Dar eu dorm si la pranz si seara si de 3 ani tot 1.68 am oricat de mult mi-as dori sa mai cresc vad ca este imposibil straight face