| NoOneHeh a întrebat:

Este grav dacă pisica m-a muşcat de deget? laughing Serios

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| devilshelp a răspuns:

Depinde cat de adanc si daca e pisica pe care o tii in casa sau de pe strada. Daca o tii in casa si are si toate vaccinele facute nu ar trebui sa te ingrijorezi de infectii sau "turbare". Daca e adanca ia rivanol, bandajeaza-ti degetul si dezinfecteaza-te in fiecare zi.

| Annamaria21 a răspuns:

Pisica mea ma musca de doi ani aproape in fiecare zi si n am murit si nici n am avut vreo infecție laughing, poți sa dai cu apa oxigenata pe deget