| uybvawkbdxskj a întrebat:

Este normal ca operatie de chist ovarial sa se umfle? precizez ca am 9 zile de cand sunt operata si una de cand mi-au scos atele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU este normal!

Inflamaţia respectivă se poate datora unei INFECŢII!

Dar ieri, când ţi-a scos firele, nu ai fost inflamată în acea zonă?
Ar fi trebuit să se observe "ceva" şi să se ia măsuri!

Ar fi INDICAT un control URGENT la medic!

Toate cele bune.

2 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Mai bine intrebi un medic. Intra aici >> http://www.assb.ro/ si vorbesti online cu un medic;)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici o operatie nu ar trebui sa se manifeste astfel. Mergi rapid la un control, sa nu fie o infectie.