| sorinsorinshiatat a întrebat:

Este normal ca unei fete insarcinate sa nu ii mai vina menstrustia?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, este normal happy

În general, dacă o fată/femeie rămâne însărcinată, NU îi mai vine menstruaţia!

Totuşi, există şi "ciclu peste sarcină".
Acesta apare cam la aceeaşi dată ( în lunile 1-4 de sarcină ), durează DOAR 1-2 zile, este slab cantitativ şi sângele este închis la culoare ( maroniu/brun-roşcat ).

Toate cele bune.

5 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Absolut normal! Ar fi anormal sa ii vina.

| drogh a răspuns:

Logic ca nu mai are cum sa ii vina atata timp cat este insarcinata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aha

| BlackAndWhite1 a răspuns:

Da pai femeilor insarcinate nu le vine menstruatia asa e normal

| Emmaemmm a răspuns:

Dwa...