| Ada78 a întrebat:

Este normal la 10 ani (fata) 1.53 si 34 de kg.Mie mi se pare ca totusi ar trebui sa slabesc macar un kg.Credeti ce e nevoie? Credeti ca sunt prea scunda? Astept raspunsuri.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Gonrax a răspuns:

"Mie mi se pare ca totusi ar trebui sa slabesc macar un kg"
Sper că e o glumă

| DaniTDCI a răspuns:

La varsta ta ar trebui sa te preocupe scoala si temele, lasa chestiile astea ca esti perfect normala varstei tale

| HLucian a răspuns:

Ai 10 ani, stai linistita...mai ai cel putin 7 ani la dispozitie sa te dezvolti natural. La varsta ta ar trebui sa te preocupe alte lucruri mai simple.

| Louys a răspuns:

E bine, stai calma.

| PeekABoo a răspuns:

Nu-mi vine sa cred ca la 10 ani iti faci griji in legatura cu grutatea, cat timp nu iti este afectata sanatatea si parintii tai si cei din jur nu iti atrag atentia in privinta asta. Daca ar fi ceva in neregula, presupun ca ti-ar spune. Crezi ca un kg o sa faca diferenta? Nu ma intelege gresit, nu te incurajez sa slabesti mai mult, ba chiar deloc. Te sfatuiesc sa mananci sanatos si sa faci sport daca vrei sa cresti frumoasa si inalta.
Eu am facut sport de cand eram mica, iar acum am 1, 74(sunt tot fata)si nu m-am oprit din crescut inca.

| Nadaban_Dara_Ilinca_1993 a răspuns:

La varsta ta, ar trebui sa te dezvolti normal, poate doar cu dulciurile sa o lasi mai moale, dar la inaltimea ta, este foarte bine.