| artemis09 a întrebat:

Este normal sa simt lentilele de contact in ochi in prima zi de purtare? Nu am mai avut pana acum niciodata lentile.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| PassingBY a răspuns:

Salut. Nu. Nu e normal. Înseamnă că nu sunt bune pentru tine. Vorbeşte cu oftalmologul să îţi dea să încerci alt material la lentile. Port lentile de contact (de vedere) de 8 ani deja şi ştiu că nu toate materialele sunt tolerate la fel de diferiţi oameni. happy. Sau le-ai pus invers. Şi asta e posobil. Verifică să fie pe partea corectă.