| Andrei199114 a întrebat:

Este normal sa vad in ceata dupa operatia de cataracta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca nu este o perioada indelungata, de la operatie, da.
Poti pune intrebarea medicului care te-a operat. El trebuie sa stie mai bine.

| Simpatic a răspuns:

Probabil ca este normal o scurta perioada, insa te poate lamuri cel mai bin referitor la aceasta situatia medicul care te-a operat sau asistenta acestuia, daca ai facut la un spital de stat operatia este mai usor pentru ca suni la sectia si cabinetul medicului si poti da de el sau de asistenta lui si cere lamuriri telefonic usor.
La privat este greu spre imposibil sa poti contacta un medic, este usor de inteles de ce, pentru ca acolo medicii nu stau la telefon cu pacientii.
Te salut, numai bine.