| MissUnkown2 a întrebat:

Este o intrebare putin mai personala, dar nu cred ca e nu stiu ce. Daca mama, bunica din partea mamei, matusa (sora lui tata), bunica din partea tatalui si majoritatea surorilor bunicii mele au avut pieptul mare, ce sanse exista ca eu sa am piept mic? Mentionez ca sora bunicului din partea tatalui si si a celui din partea mamei au piept mic, si la fel se intampla cu verisoara mea de al doilea, care e nepoata surorii bunicului din partea tatalui. Si mama ei are sani mici, probabil de aceea. Ma rog, ideea este: eu ce sanse am sa am piept mic?

Si va rog sa nu incepeti cu chestii de genul "multumeste-te cu ce vei avea" sau "iti poti face implant daca vrei" sau "baietilor le plac si fetele cu sani mici" pentru ca e doar din curiozitate.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În general, fetele "moştenesc" aspectul fizic al mamei ( sau al bunicii din partea mamei )!
Oricum, având în vedere că ai avut şi rude cu sâni mici, este posibil ca şi ai tăi să rămână mai mici - dar nu aş putea să-ţi indic un procent.

Totuşi, sânii se dezvoltă până pe la 18-20 de anişori, apoi se mai măresc/dezvoltă la/după prima sarcină...

Toate cele bune.

16 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu exista niste calcule exacte, fiindca nu a fost nimeni interesat suficient de problema incat sa faca niste statistici largi. Este probabil sa ai si tu sani mari, dar nu obligatoriu.

| Liviu a răspuns:

Hai sa iti zic eu, am o femeie invarsta pe scara, tipa are pieptul enorm, fisa are vreo 42 de ani are pieptu aproape inexistent.Pe cand nepoata la baba, are un piept de zici ca sparge bolovani cu el. Cand isi da bluza de treling jos, iti sare in fata niste airberguri laughing))

| MissUnkown2 explică (pentru Liviu):

Dragut, apai daca si bunica si mama si strabunica mea si toata lumea o fost ca baba de pe scara ta, mi-or sari si mie airbagurile laughing

| Morenna10 a răspuns:

Cam 100 % sa ai pieptul mare, in cazul in care nu te infometezi

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se stie ce gene mostenesti, 70% sa il ai mare, 30% mic, depinde de gene

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lol, ce intrebare nasoala! :'))! Cine pune astfel de intrebari? Ce ne intereseaza pe noi pieptu' tau?

| Syndre a răspuns:

Nu știu să fi citit vreun studiu care să afirme, dar cel mai probabil mărimea pieptului e dată de genetică, din ce am observat eu. Există și excepții, dar probabil ai să ai și tu un piept "bogat". Oricum, mărimea sânilor ține foarte mult și de raportul de grăsime(acum, doamne ferește să te îngrași doar pentru sâni laughing ).

| Neuronul a răspuns:

Toate femeile din familia mea au ditamai sănii, iar eu îi am mici laughing
Ereditatea contează, dar depinde şi de felul în care se dezvoltă corpul tău.

| emignon a răspuns:

Exista unele as zice ne-sansa, dar asta genetica a hotarât deja

| Yin a răspuns:

Eu cred ca daca mama ta si ambele buci au, il vei avea si tu mare.

| Yin a răspuns:

Bunici** laughing) scuze

| anonim_4396 a răspuns (pentru Yin):

laughing

Răspuns utilizator avertizat
| MissUnkown2 explică:

Mersi, Yin, daca nu apare alt raspuns, funda e a ta happy

| MissUnkown2 explică:

Mersi mult tuturor. SherwoodDungeon sau cum te-o fi chemand, nimeni nu te-a rugat sa iti faci cont aici ca sa te porti ca un nesimtit. Du-te si comenteaza-le neuronilor tai ca sunt asa putini, nu-mi comenta mie, ca eu nu formez numarul de urgenta cu notele din carnet.