| Aldutssss31 a întrebat:

Este prea mult sa slăbești 20 de kg in 7 luni? Primele 10 le=am slăbit repede, cam in 2 luni jumate si restul in timp, este prea mult?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Nu, nu e prea mult.

| zilog a răspuns:

E bine eu m-am lăsat de carne untură ulei și am făcut si sport si am ajuns de la 140 la 109 in 2 luni in care am mâncat ciuperci coapte ardei copti mieji de nuca mieji de alune mieji de caisa stafide praz ceapa rosii castraveti legume fructe de toate felurile cared ca am mâncat 100 Kg de mere in astea 2 luni cum imi era putin foame cum bagam câteva mere

| h379m3973423 a răspuns:

Salut,
Timpul este ok, dar contează CUM ai slăbit(ce dietă, mișcare) și mai puțin în cât timp.

| SLexuS a răspuns:

Salutare, nu este chiar ceva de speriat, dar intrebarea este, cum ai slabit, la fel cum a spus si h379m3973423, pur si simplu nu ai mancat? ( de exemplu, ai tinut deficit caloric ), ai facut miscare si ai tinut dieta echilibrata.

| adi32creeaza a răspuns:

Depinde si cate kg aveai inainte.
Oricum ai grija sa te mentii pe termen lung.
Vezi ce te poate ajuta:
https://www.mediculmeu.com/....../index.php
https://www.esanatos.com/......t11499.php

Si ca sa mai facem haz... dupa cum zice definitia din dictionar: "Care a pierdut din grăsime, din greutate; care a devenit slab..." tu unde te incadrezi :)
https://www.qdictionar.com/definitie-dex/slabit.php

| Lili4535 a răspuns:

Imi zici si mie cum ai slabit 10 kg in 2 luni? eu abia slabesc 2 intr o luna. zi-mi secretul laughing