| anonim_4396 a întrebat:

Este sanatos sa dai cainelui sa iti manance din oalele in care faci mancare sau din castroanele si farfuriile in care mananci? Eu locuiesc la casa, iar in curte am o vecina care are un caine mare si urat, iar atunci cand are resturi de mancare pune oala sau farfuria direct pe jos si cainele care se linge "prin alte zone" baga botul acolo. Nu ca ma intereseaza, dar vreau sa stiu daca e sanatos ceea ce face si la ce boli se poate expune.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AndraAndrada2000 a răspuns:

Nu este deloc sanatos. Canii se ling cum ai zis si tu "prin alte zone" si nu este deloc igienic. Cainele are multi microbi.

2 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Toata chestia se rezuma la cat de bine speli chestiile alea dupa ce mananca cainele.

| Cosmin1986 a răspuns:

Nu! Pentru ca mancarea si oalele pot lua MICROBI si te imbolnavesti.