| anonim_4396 a întrebat:

Este vreo problema medicala daca sfarcurile mele sunt diferite? Adica, la culoare... Unul e mai deschis si altul e mai inchis. Plus ca am un san mai mare si unul mai mic, dar nu prea se observa. Deci, este o problema medicala?
P.S: Am 13 ani, si sanii, nu ma dor. Adica..ma dor daca nu durerea d-aia."urata".

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Stai linistita!---nu ai nicio problema de natura medicala. Culoarea diferita se datoreste repartitiei neuniforme a pigmentului(melaninei)--- probabil din cauze genetice.
Apoi, asimetria sanilor(unul mai mic decat celalat) nu este un semnal de alarma la varsta pe care o declari --- usoara asimetrie se poate datora unor fluctuatii hormonale.

4 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Nimeni nu e perfect simetric. Nu ai o problema medicala.

| Mykymu a răspuns:

Nu e o problema medicala. Stai chill.

| rocket1204 a răspuns:

Multi inainte! La varsta ta organismul si functia ta de reproducere este in plina dezvoltare. De foarte multe ori glandele mamare nu se dezvolta din prima simetric, dar cu timpul aceasta problema se va rezolva natural. Trebuie numai sa lasi natura sa lucreze si pe la 16-17 ani vei fi simetrica.

| NationalGuarder a răspuns:

Unde ne intalnim sa vedem? happy