| cristina_2872 a întrebat:

Eu am 13 ani si 42 de kg., 1.54 m inaltime. Este bine? Sau mai tb. sa slabesc? Daca da, spuneti-mi cum.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Maariiaa a răspuns:

Bună Georgiana,

Pentru vârsta ta ai o greutate normală, ba chiar ar mai trebui să pui câteva, dar înălțimea ar trebui să fie pe undeva la 1.60.
Oricum nu ai motive să te îngrijorezi,totul este bine.
Dacă vrei să mai crești în înălțime ar fi foarte sănătos să practici handbal, volei sau baschet.
Sportul este bun pentru sănătate și în cazul tău și pentru înălțime.
Dacă nu îți plac cele trei sporturi, nu-i nimic...Este totul ok.

Numai bine!

8 răspunsuri:
| LoVeIsLiFe a răspuns:

Buna...tu la 13 ani inca nu esti indincata sa slabesti.inca trebuie sa te dezvolti.esti bine asa

| Deniisze a răspuns:

Eu zic ca esti bine. Bafta!

| alice_8629 a răspuns:

Nu esti grasa.inca trebuie sa te mai ingrasi

| lovenrt a răspuns:

La inaltime ta ai greutatea ideala ...esti perfecta:X

| Beebytza a răspuns:

Cred ca este destul de bine asa cum esti si eu am 13 ani 1 53-54 si 51 de kglaughing) toti krd ca arat destul de bine.dar burtika ma cam strika rolling on the floor deki...eu una cred ca este ff bine ashaa km esti happy daca tu ai impresia ca ai luat cat de cat proporti.thinking fa putin sporthappy

| troller2103 a răspuns:

Mnuuu`batting eyelashes eu am 12 ani si 46 de kg laughing j nu mi se para ca sunt grasatongue

| balintsebastian a răspuns:

E bine

| roxyS a răspuns:

E destul de ok doar ca trebuie sa ai grija ca cele mai multe kg sa nu fie la nivelul burtii.