| GEORGEL2012 a întrebat:

Eu am defect de vedere strabism ochi drept, in majoritatea oclinzilor eu nu vad asta, rudele spun ca nu mi se vede, insa cand ma duc la orice frizerie are oglinda mare si se observa defectul tare se observa ochiul intr-o parte oare de ce? ce oglinzi sunt la frizerie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Miruffer a răspuns:

Nu vreau să te supăr, dar strabismul se poate observa de la o poștă. Rudele tale te mint pentru a nu te simți prost.
Îmi pare sincer rău, sper să-ți rezolvi problema.

3 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Oglinzi normale.dar tu stiind ca ai defectul asta il observi cel mai bine.adica esti atent laa el.

| viotedy a răspuns:

Acolo privesti de la distanta oglinda, de aia vezi.Si rudele vad sigur, dar nu-ti spun ca sa nu te supere.

| GEORGEL2012 explică:

Port ochelarii de vedere sper sa se corecteze, daca nu ma voi opera sigur..risc..dar ma doare sufletul din cauza acestui defect sad