| chiftelutacrocanta a întrebat:

Eu cred ca e o nebunie sa te lasi de tigari,cum arata viata fara tigari? s-a lasat cineva de ele? e mai sanatos stiu, dar cum arata viata din punct de vedere psihic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

De ce ar fi o nebunie sa te lasi de fumat? Timpul si banii alocati pentru tigari ii poti folosi pentru entertainment-ul tau.
Scapi de starea de oboseala, nervozitatea cand ramai fara tigari.

Daca esti fumator de cativa ani e greu la inceput pentru ca ai o stare nasoala dar in timp scapi de ideea ca ai nevoie sa fumezi.

Sunt fost fumator de 6 ani a cate un pachet pe zi. Am reusit sa ma las cu 5 luni in urma fara tigare electronica, plasture sau alt ajutor. Am avut niste probleme de sanatate si am decis sa ma las de fumat ca e mai bine pentru mine. Mi-a fost greu la inceput dar am rezistat tentatiei, am inceput sa ma ingras cateva kg bune dar m-am apucat de sport si totul e bine, chiar ma simt foarte energic si mai plin de viata de cand m-am lasat de fumat.

| RAY a răspuns:

Logic ca e sanatos daca renunti
1 economic
2 sanatatea ta va vi mai buna

| AKARA0 a răspuns:

Eu m-am lasat de fumat, sincer nu-mi placea gustul dar tot fumam, dar m-a prins mama si de atunci m-am lasat rolling on the floor

| FlorentinaMariaRusu a răspuns:

Unchiul meu s-a lasat de ele in urma cu 7 ani. S-a ingrasat destul de mult de atunci, dar s-a simtit diferenta psihica si diferenta la... buzunar. S-a ingrasat pentru ca dupa ce a renuntat la fumat a incercat sa compenseze cu mancare, dar acum incearca sa mai dea jos din "colacei"