| anonim_4396 a întrebat:

Eu în fiecare vară mă opăresc foarte ușor în partea de sus a picioarelor și la subsiori (după ce transpir mai exact). De ce oare?
Să fie din cauză că sunt mai gras, că am auzit că grașii transpiră mai des. Când eram slab nu am avut problema asta, mă confrnut cu ea doar de vreo 3-4 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Posibil sa ai transpiratia mai acida. Da-te cu deodorant potrivit pielii tale (vei afla dupa ce vei incerca mai multe tipuri) si spala-te cat mai des in zona.

| Otto2014 a răspuns:

Mai slabeste, daca te duci acum sa alergi, la vara gata, nu mai ai nimic.