| anonim_4396 a întrebat:

Eu vreau sa ramin insarcinata am avut comtact sexual in perioada fertila saptamana trecuta am avut dureri de burta iar ieri mi-a venit ciclu si m-a durut rau burta pot fi insarcinata daca MIA VENIT CICLU?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, poti, dar e mai putin probabil. Fa-ti un test de sarcina si daca esti insarcinata du-te la medic. Daca nu esti, du-te la medic dupa ce se termina menstruatia fiindca nu e normal sa ai dureri de burta asa de mari. Ele pot fi legate de afectiunea care nu te lasa sa ramai insarcinata.

| nicp a răspuns:

Da, poti fi insarcinata chiar daca ai ciclu.

| razvanbigstar a răspuns:

Din pacate menstruatia cateodata poate aparea si peste sarcina... cel mai bine pentru tine e ori sa consulti un medic, ori sa iei un test de sarcina.

| loredanarotariu a răspuns:

Daca in fiecare luna ai aceste dureri de burta inainte de menstruatie cel mai probabil nu este insarcinata - a venit momentul menstruatiei si atat. happy Pentru a fi sigura consultati doctorul ginecolog. Eu daca as fi "pusa pe facut copii" nu as folosi un test de sarcina - la primele schimbari as merge la o consultatie la medic - cu cat ajungi mai repede la doctor cand ramai insarcinata cu atat copilul tau va avea mai putine sanse sa se dezvolte anormal.

| vololo a răspuns:

DA SE POATE MIE MI S-A INTIMPLAT DE 2 ORI. DAR A FOST UN CICLU MAI SCURT SI MAI DUREROS...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In caz de ciclu abundent cu cheaguri si dereglari de ciclu Cretisoara.(Ceai sau picaturi)

| Hd_Andrei_1997 a răspuns:

Da.

| roxanyk a răspuns:

Da se poate, dar nu tot timpul poti ramane insrcinata daca ai contact chiar in perioada ferila stiu din propria experienta mai incearca, eu am incercat si sunt insarcinata.succes