| amy3semj1405 a întrebat:

Exista ceva gen crema sau ceva care sa imi diminueze cicatricile? Am niste cicatrici de la diferite zgarieturi si arata ca niste pete mai deschise la culoare. Ce pot sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
luciana
| luciana a răspuns:

Incearca sa faci o pasta dintr-o lingurita cu varf de Argila si apa si o intinzi pe locul vizat si sa o tii asa 1/2 ora si clatesti bine locul si repeti asta macar o data /saptamana. Argila este vindicativa si are efect cicatrizant si nu este nici foarte scumpa. ( cumpara de la farmacie la pungute mici, deocamdata.) Numai bine, Lucien.

| madalinutza a răspuns:

Bepanthene
e cel mai bunhappy
si vindeca orice cicatrice sau orice ranahappy
si eu am avut ceva rana la degetele de la picioare
m-am facut si mi-a trecut repede
in 2-3 zile
si multi folosesc si chiar se meritawinking

| Ramina a răspuns:

Exista.tongue. eu nu stiu prea multe pentru ca nu am nicio cicatrice. dar ti-as recomanda Zeraderm. este un gel foarte bun pentru cicatrice.il poti gasi la farmacie.este un pic scump. dar merita sa dai putin mai multi bani si sa iei ceva de calitate. sau du`te la un doctor. acolo iti vor zice cu ce e bine sa te dai pentru cicatricile tale happy

| RoxanaStan00 a răspuns:

Iti recomand sa cauti un gel tratament natural pentru cicatrici de la Derma E. Eu am aflat de el dupa ce am ajuns pe la un medic si mi-a zis sa il folosesc. pup

| diadilia a răspuns:

Hi!
Nu cred ca exista ceva care sa diminueze cicatricilestraight facesi eu am cautat dar nu am gasit. happy