| anonim_4396 a întrebat:

Exista leac pentru cancer?
Dar pentru sida si ebola?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| j1NNNx a răspuns:

Nu exista leacuri pentru aceste boli.

| MMDani a răspuns:

Nu exista pentru cancer din moment ce nu vorbim de un virus, ci de mutatie suferita de celule.

In general, medicina, daca nu poate ucide un virus il poate opri din a se inmulti.

de aceea, in ziua de azi, poti, de exemplu, sa traiesti fara prea mari probleme cu virusul HIV.

Sau poti sa fii purtator sanatos de virus hepatic B, fara sa faci hepatita b.

La ebola, nu stiu ce sa zic.