| wintage a întrebat:

Exista un tip de medicament : OKI - Ketoprofene sale di lisina cu 80 mg granulato. Sunt niste plicuri cu ceva efervescent care se foloseste pentru foarte multe dureri.
Sunt sigur ca ati auzit unii dintre voi.
Medicamentul e din Italia dar as vrea cateva cutii iar niste rude au uitat sa imi ia. O cutie e in jur de 5 euro cred si as vrea vreo 10 cutii.
De unde as putea sa cumpar asa ceva? In farmacii nu sunt. Vreau sa stiu daca vreun site vinde asa ceva, bineinteles originale. Si daca este de pe un site italian dar sa nu fie mult transportul si sa compenseze cu pretul unei cutii!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| NeluM1971 a răspuns:

Zilele trecute vorbisem cu mama mea, ea fiind in Italia...si i-am cerut o cutie de Oki pentru o vecina.
Mi-a zis ca in tara oricum nu se gasesc iar in Italia nu se elibereaza fara reteta...

| wintage explică (pentru NeluM1971):

In tara intr-adevar nu se gasesc dar acolo se poate si fara reteta...

| ktalyn178 a răspuns (pentru wintage):

thinking eu așa știu de la ea...nu a putut lua Oki de la farmacie fără rețetă

| NeluM1971 a răspuns (pentru NeluM1971):

Ba da in Italia se eliberează fără rețeta. In Romania nu se găsesc

5 răspunsuri:
| Priseacru_Prisecaru_Ionela_1982 a răspuns:

Buna a-ti gasit Oki ketoprofen 80 mg in Romania? Si eu caut dar nu am gasit.