| daniela_7403 a întrebat:

Exista vreun remediu natural pentru tratamentul dereglarilor menstruale?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Lora_6439 a răspuns:

Cele mai bune sunt ceaiurile. Incearca sa bei cate 3 cani pe zi de ceai de traista ciobanului din a18a zi de ciclu, pana cand iti vine menstruatia. In ziua cand iti vine, nu mai bei. Asta pana te reglezi. Un alt remediu bun ar fi: jumatate de lingurita de ceai de galbenele + jumatate de lingurita ceai de coada soricelului, la o cana cu apa. Bei 3 cani pe zi timp de o luna. O luna faci pauza, apoi mai bei inca o luna.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tinctura de branca ursului, tinctura de marar, ceai de coada soricelului, ceai de galbenele.Cam astea ar fi cele mai bune, eu iau de o saptamana tinctura de marar si ceai de coada soricelului de 3 ori pe zi pentru. aceeasi prb. ca si a ta.succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi sa mergi la nu doctor si sa discuti cu el aceasta problelma si sa-i spui ca doresti tratament pe baza de plante, el e cel mai in masura sa-ti recomande ce trebuie sa iei.