| Anonymus5 a întrebat:

Explicatia medicului a fost ca eu nu am nimic intestinal,ci ca imi provoc durerile din cauza stresului,c-am asta a fost ceea ce am inteles eu.Bun,am incercat sa fiu mai relaxat,da nu merge,adica nu merge sa nu mai am probleme cu stomacul, de relaxat ma relaxez, dar degeaba.Simtomele sunt senzatia permanenta de scaun,am cautat pe Google si am inteles ca se numeste colon iritabil, dar eu nu cred ca am asa ceva totusi, si dureri abdominale.Nu stiu ce sa mai zic sau sa mai fac,ca deja trec spre disperare,spre depresie, problemele astea imi afecteaza toata ziua, de dimineata pana seara.Mai trebuie sa mentionez ca durerile nu sunt asa intense acasa, nici acea senzatie de care imi vine sa mor si de rusine si de faptul ca nu imi trece.Am aflat tot de la tovarasul Google ca o cura de detoxifiere m-ar ajuta, dar nu mai pot cu senzatia asta permanenta de scaun, imi vine sa ma dau cu capul de pereti fiindca imi distruge viata sociala!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Cred ca cel mai indicat ar fi sa schimbi medicul, si eventual sa faci ceva analize. posibil si o colonoscopie.
Cu medicii din ziua de azi...
O zi buna sa ai happy

| AFR81 a răspuns:

S-ar putea ca medicul sa-ti fi zis asta cu stresul ca sa scape de tine. Am in familie pe cineva cu colon iritabil, iar cand il apuca e groasa. Are dureri abdominale, varsa, merge des la toaleta. Incearca sa mananci si tu mancaruri mai usoare, sa tii, oarecum, un regim. De asemenea, cred ca ar fi o idee foarte buna sa mergi la alt doctor.

| DrLolo a răspuns:

Ți-aș sugera sa faci o curățare intestinala,, Clisma'' daca nu ști cum lăsa mesaj te rog frumos.si nu trebuie sa îți fie rusine si daca treci spre disperare nu vei rezolva nimica si încearcă sa mânci des si puțin curățarea intestinala o poți face acasă