| SergioRamos a întrebat:

Fetita mea are zece ani si cate o data spune cuvinte care nu au nici o legatura cu ce a spus inainte nu au logica.
Imi puteti explica ce se intampla?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

Poate fi inteligenta foarte mare, retard moderat, psihoza, sau poate fi ceva nesemnificativ. Bravo tie ca ai observat din timp, imi place sa vad ca exista si oameni responsabili si cu bun simt. Mergi cu ea la un psiholog, DAR ai grija sa ii prezinti vizita ca pe ceva normal, placut si deloc umilitor, altfel chiar vizita la psiholog ii poate face rau. Sa ne traiasca fetitele la amandoi. Te salut cu respect.

2 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Cred ca ar fi cazul sa discuti cu ea si sa o intrebi daca a fost agresata/daca a patit ceva, ori sa te adresezi unui medic.
Nu ezita si n umai cauta minuni pe site, este vorba despre fetita ta si daca o lasi moale, ar putea avea probleme.
O zi bunahappy

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Salut, probabil fetita ta e tulburata de ceva. Cea mai buna rezolvare la problema fetitei tale este un psiholog! Du-o acum, nu fiti naivi sa credeti ca e ceva gresit in a va duce fetita la un psiholog. Acum e momentul! Altfel problema i se va agrava si va posibil sa ramana cu chestia asta tot restul vietii.