| ionel_3965 a întrebat:

Fiica mea de 11 ani a luat paduchi de la scoala.Am dat-o cu "gaz lampant"o singura data, am pieptanat-o cu un piaptan de os si totusi am mai gasit oua vi.Sunt disperata.Invatati-ma ce sa fac!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
luciana
| luciana a răspuns:

Exsta la farmacie o solutie pentru paduchi si care are instructiuni de folosire si nu este nici foarte scumpa si este eficace, va asigur.Numai bine, Lucien.

| drpopa a răspuns:

Utilizati preparatul LINDAN

| T. AC a răspuns:

Sa aplicati gazul lampant tot la 3 zile cel putin 2 saptamani si incercati sa o pieptanati ori de cate ori o mananca capul de la gat in sus catre frunte sa il dati peste cap in contra sesn si sa dati sa cada pe un ziar si sa omorati cei care au mai ramas ouale eclozeaza in timp si de acea trebuie repetat procesul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi pare rau sa iti zic da eu cred ca la o problema asa de grava care revine singura solutie este tunsul 0.la mine fetita a venit acasa si a zis o data ca a vazut la o colega cum iii misunau prin par. a luat si colega ei de banca si a dat cu solutiile de mai jos si nu a functionat.au raso in cap si dupa 3 ani ia crescut la loc parul. oricum fata de la care luase colega ei de banca era totalnespalata etc. si a primit de 4 ori sanipidul deoarece dupa fiecare data cand s-a tuns a avut iar si a 4a ara na mai vrut si au raso cu forta.in concluzie, singura solutie e tunsul. oricum in 3 ani parul se face de 20 centimetri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi pare rau sa iti zic da eu cred ca la o problema asa de grava care revine singura solutie este tunsul 0.la mine fetita a venit acasa si a zis o data ca a vazut la o colega cum iii misunau prin par.a luat si colega ei de banca si a dat cu solutiile de mai jos si nu a functionat.au raso in cap si dupa 3 ani ia crescut la loc parul.oricum fata de la care luase colega ei de banca era totalnespalata etc. si a primit de 4 ori sanipidul deoarece dupa fiecare data cand sa tuns a avut iar si a 4a ara na mai vrut si au raso cu forta.in concluzie,singura solutie e tunsul.oricum in 3 ani parul se face de 20 centimetri

| SilviaStefan a răspuns:

Sora mea a venit de la scoala cu paduchi si mi-a dat si mie…ufff.

Eu si sora mea avem un un par tare frumos si lung si am cautat sa folosim un produs anti-paduchi si lindini natural, care sa nu ne arda parul sau sa ne provoace arsuri scalpului

Am gasit un gel natural impotriva paduchilor cu ulei 100% pur din arbore de ceai(tea tree oil) de la Thursday Plantation.

Chiar de la prima utilizare efectele s-au vazut. Eu si sora mea am fost tare multumite de gelul natural anti-paduchi, ne-au scapat complet de paduchi si ouale lor.

Pe langa faptul ca gelul ne-a scapat complet de paduchi si lindini…mi-a placut foarte mult ca a venit cu un pieptan special de paduchii din otel inoxidabil care ne-a ajutat.
Pup

| Amy_5230 a răspuns:

Asculta la mine... solutia de la farmacie nu e buna si nici sa nu o tunzi cheala cel mai bine e sa o dai cu petrol si sa incerci sa spargi toate ouale alea si sa se pieptene cu asta : http://www.google.ro/......tp?/imgres r:13, s:0&tx=21&ty=105. sper ca te-am ajutat