| caterinasmile a întrebat:

Finutul meu a fost diagnosticat cu tinea versicolor. O boala oarecum banala de piele.
I s-a dat ca si tratament "Fluconazol LPH" si "Mediket versi".
Daca stiti despre ce este vorba imi puteti spune va rog cat de eficient este gelul de dus "Mediket versi"?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Uite aici: http://www.sfatulmedicului.ro/......color_1350
Cat despre gelul de dus vad ca este recomandat. Pote-ti raspunde cineva care a avut problema.