| Dominicc a întrebat:

Foloseste cineva sapun cu sulf? sau a folosit? este bun de ceva? arata rezultate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| gHelena a răspuns:

Hey! Sapunul cu sulf nu este cu siguranta o solutie pentru tratarea cosurilor sau a altor afectiuni ale pielii. Daca te-ai inspirat din mitul conform carora apa cu sulf din anumite statiuni grabeste uscarea cosurilor, te inseli. Acesta nu face decat sa usuce pielea si nu este recomandat pentru folosirea uzuala. Nici nu ne-ai spus exact pentru ce vrei sa folosesti acest sapun. In orice situatie, nu ti-l recomand, nici nu cred ca exista in magazinele cu produse cosmetice. Ai grija de tine.

| alecs871 a răspuns:

Cunosc pe cineva care foloseste.
Cica el se foloseste pentru matreata, ingrasare, ingrosare si cine mai stie ce sa ii faca bine parului.
Deci poti sa il folosesti dar sa ai grija cu mirosul, are un miros mai putin placut, miroase a oua clocite, la fel cum miroase si daca ai fost pe un strand termal.

| together4ever a răspuns:

Eu am intrebat de el la farmacii si nu a auzit nimeni de asa ceva

| dya_4589 a răspuns:

E destul de bun... dar nu te bazanumai pe el