| anonim_4396 a întrebat:

Folositi cumva vitamine? imi puteti recomanda un tip as aprecia daca spuneti si pretul mersi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| micurutza2005 a răspuns:

In primul rand ar trebui sa mergi la dr sa vezi care e cauza pentru care esti asa nu sa iei vitamine dupa ureche ca nu e bine trebuie sa faci niste analize sa vezi unde e carenta la vitamine sau ce lipseste mai mult din corp, poate te simti asa pentru ca nu te odihnesti de ajuns, nu mananci cum trebuie, esti foarte stresata, ai o lipsa de calciu si magneziu sau poate esti anemica adica nu ai fier si atunci analizele iti vor arata daca e vorba de vitamine sau doar fier lipsa. eu as zice sa mananci mai sanatos sa nu iti lipseasca fructele din fiecare zi cerealele iti dau energie, daca esti stresata poti lua neurotonic de la naturiste si cred ca daca ai lua o cura de magne B6 ai fi mai bine, dar nu uita de faptul ca trebuie sa mergi la dr.pentru a afla cauza nu a rezolva doar simptomele pe care le ai trebuie sa stii de ce le ai de unde vin ce nu e in regula in organism.

| cretzufinish a răspuns:

Eurovita multiminerale

| carminaburana43 a răspuns:

Incerc sa maninc cite 2-3 fructe pe zi si cind ma simt extenuata mai iau vitamax sau maninc usturoi... le toc marunt si le beau cu ceai sa nu miros caci lucrez cu publicul.

| ForeignO a răspuns:

Eu folosesc ''OSTEOCARE'' este cam 25 de lei pastile, este bun
Sau sirop, dar nu stiu cat costabig grin

Te pup!

| Independent a răspuns:

Tonotil N(60 lei)Supradyn Forte(40 lei) amandoua sunt foarte bune

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu ma simt foarte slabita iar unghiile mele sunt mai subtiri decat o foaie de hartie si mai am si ameteli mi-am dat seama ca am nevoie de ceva in plus in corp. cum va simțeați inainte sa le luati dar acum

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

N trebuie sa merg la doctor am teste in ultima vreme multe si dorm cate 1 ora 2 pe noapte si cum o duc din test in test nu imi permit luxul sa dorm deocamdata. aceasta este cauza.