| lostgirl a întrebat:

Fratele meu si a luat o multifunctionala. Daca an sa incep sa fac exercitii pentru picoare am sa ma trezesc cu picioare groase si muschiuloase? As vrea sa imi subtiez picioare. Daca se poate dati si sugestii pentru exercitii. Daca ma apuc de dans am sa-mi subtiez picioarele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Hypathia a răspuns:

Din cate stiu eu masa musculara se mareste doar daca maresti si aportul de proteine, asa ca spor la exercitii. Pentru picioare mai subtiri este si exercitiul urmator: te ridici pe varfuri de 10 ori pe zi. Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai sa o luam logic. Am vazut la televizor practicante de dans sportiv, gimnaste, voleibaliste etc. Au piciorul gros? http://sp2.ro/019926

| Dena01 a răspuns:

Daca prin subtiat te referi la slabit, da. De exemplu, stiu sigur ca prin alergat, inainte sa depui muschi, scapi de celulita - m-am documentat in legatura cu asta, pentru ca lucrul asta m-a interesat. Deci cred ca e cam acelasi lucru cu ce ai tu aici. Prima data elimini grasimile si incet incet apar muschii, iar picioarele 'groase' apar cand deja esti in forma 'ideala' sau cum sa zic si inca continui sa muncesti - atunci se formeaza si 'ingroasa' muschii.Prin dans, aceeasti chestie: te tonifici, nu faci picioare de bodybuildingtongue

Parerea mea!:*