| HaMaCenTER a întrebat:

Fratilor. Ma doare foarte tare maseaua. La dentist nu ma duc pentru ca imi e o frica cum imi e de dracu. Ce as putea face. Eu intru la 12 la scoala deci spuneti niste leacuri rapide. Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Monicaツ a răspuns:

Mergi la medic. Leacurile astea nu sunt bune de nimic. Nu toti dentistii sunt la fel. Si mie imi era frica dar mi-am luat inima in dinti si am mers, iar apoi cand ma mai durea abia asteptam sa ma duc din nou sa imi faca ceva sa nu ma mai doara. Asta e sfatul meu. Poti incerca Ketonal, mie asa imi mai trecea. Pa, pa

7 răspunsuri:
| anutza a răspuns:

Ia un calmant si du-te la medic daca nu acum diseara, daca gasesti un medic bun scapi de teama de dentist, acum tehnica a evoluat nu iti mai da cu un pic de spray si sa te doara de moi cand iti lucreaza.

| ndc a răspuns:

Du-te la dentist, nu mai ai 7 ani.

| roxanarooxy a răspuns:

Dentistul e foarte bun leacurile rapide nu rezolva nimic

| HaMaCenTER explică:

Baaa fratilorrr imi e frica de stomatolog ca de dracu deci... am fost sa imi scot odata un dinte pentru ca peste el crescuse altul. si era un mos ''dentist'' care nu mi-a zis nimic decat sa deschid gura si sa inchid ochii, nu mi-a dat cu nici un calmant a luat patentu si poc. a ramas cu dintele in patent

| Banica05 a răspuns:

Pune intr-o batista gheata si tine acolo!

| camesita25 a răspuns:

Un Nurofen forte sau o fiola de agocalmin si ai rezolvat.bafta

| madutza123 a răspuns:

Am avut dureri din astea oribile chiar,nici noaptea nu puteam dormi si exact ca si tine ma temeam sa merg la medic,sincer nici nu vreau sa-mi aduc aminte a fost groaznic, toata ziua stateam cu saramura (apa cu sare)linga mine si tot nu ma ajuta, oricum poti sa incerci ti-o amurteste putin...insa sfatul pe care ti-l dau e sa infrunti teama si sa mergi la stomatolog iti spun eu n-o sa regreti.insa daca amini in continuare ai putea raminea si fara masea ceea ce nu e frumos deloc.