| anonim_4396 a întrebat:

Fructele congelate isi patreaza proprietatile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| WhiteLife a răspuns:

In mare parte da, se pierd mai mult din vitamine, dar rămân cam cu aceleași procente de lipide/glucide. Oricum, sunt o varianta mai buna decât cele cumpărate (în conserve, compoturi) și e foarte practic, pentru ca pot fi mâncate și în sezonul rece.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

în congelator poate, xddd

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Congelate da, recongelate nu laughing
Nici nu este sănătos. Folie de staniol pe ele, și puse in frigider la temperaturi destul de normale (nici sa facă țurțuri) laughing probabil așa își mai păstrează culoarea și aroma.

Mult succes! happy

| ColorPage a răspuns:

Isi pastreaza calitatile nutritive. Dar nu mi pot fi consumate ca cele proaspete ci numai in compoturi, prajituri, inghetate.