| ioniiiiiM a întrebat:

Fructele si legumele ingrasa?sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Marutza a răspuns:

NU, nu si nu! happy Am citit si eu undeva asta si nu credeam, dar cand am citit pe acelasi site ca alergatul ingrasa si de la el faci celulita, mi s-a sfaramat si cea mai mica indoiala. NU ingrasa. Decat unele (banana), dar decat sa mananci o punga de Lays, mai bine o banana. Nu evita fructele si legumele pentru ca ingrasa, deoarece ele sunt alimentele cele mai sanatoase. Ce altceva ingrasa mai putin ca fructele si legumele? happy

19 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Unele da, altele nu. Marea majoritatea - nu.

mira
| mira a răspuns:

Unele ingrasa, altele nu.Fructele foarte dulci(banane, struguri, prune)ingrasa, daca sunt mancate in exces. Dintre legume cei mai periculosi sunt cartofii, nu aceia fierti sau copti in cuptor, ci aceia care sunt combinati cu grasime(piure, prajiti). Vinetele n-ar trebui sa ingrase, dar preparate ca salata cu mult ulei sau cu maioneza devin periculoase.La legume conteaza modul de preparare.

| Dianné a răspuns:

WooW! Am trait sa o vad si pe asta rolling on the floorBineinteles ca nu! Si ii contrazic pe ceilaltihappyBananele sunt o sursa buna de potasiu! pentru noi, copiii sunt bune bananele! Dar nu 30 de kgstraight face. 1 banana pe zi ar fi indeajunshappy

pupicikiss

| ATHOS a răspuns:

In principiu nu. Totusi toate alimentele trebuie consumate echilibrat. Gasesti pe internet cantitatile de calorii pentru fiecare produs, deci iti poti calcula caloriile pe care le consumi.
Succes!

| alexutu001 a răspuns:

Buna, nu ingrasa dar sunt unele fructe care consumate in exces ingrasa de exemplu bananele sau ciresele dintre astea 2 cel mai mult ingrasa ciresele daca sunt consumate in exces:p numai bine

| FreeStyle_6834 a răspuns:

NU ingrasa fatoO, iti zic asta cu exactitatea unui ceas elvetian!

| Simona a răspuns:

Eu stiu ca bananele, strugurii si perele ingrasa

| Diiana232997 a răspuns:

Nu! Ele contin vitamine.

| ancutsa410 a răspuns:

Strugurii si bananele stiu ca ingrasa
dar in general fructele si legumele nu ingrasa

| doar.pt.voi. a răspuns:

Nu... dar trebuie sa mananci cu masura

| doar.pt.voi. a răspuns:

Nu

| Ad3lyna_8426 a răspuns:

Te asigur ca nu!

| deea_1397 a răspuns:

Ce intrebarerolling on the floor)tocmai ele sunt sanatoase si te slabesc laughing))))))doamnee pe bune:3

| oanecorleone a răspuns:

Nu nu ingrasa

| prafdestelutze a răspuns:

Omg! te-ai gandit mult?
NU

| Emmeii a răspuns:

Nuuuu. in nici un caaaz.

| Mihay4 a răspuns:

Nu îngraşă au proteine nu grăsimelaughing

| Catzelush a răspuns:

Doamne fereste! Bineinteles ca nu ingrasa!