| deeamaria a întrebat:

FUNDA! De la 14 ani mi-au aparut cearcane si nu stiu de ce Nu e din cauza oboselii si nici din cauza unor boli in organism (am fost la doctor), deci nimic nu a mers pentru a-mi disparea cearcanele! Vreau si eu o solutie prin care sa le fac sa dispara de tot! Inafara de fond de ten si alte machiaje! Cel mai bun raspuns primeste funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Poate stai prea mult la Tv sau calculator. Poate sa fie si asta o cauza.De asemenea si lipsa hidratarii din organism poate fi. Incearca sa bei minim 2 litri de lichide excluzand bauturile din comert.

| gigite a răspuns (pentru Adry05):

Da. din ce stiu si e posibil la rinichi, multe lichide naturale fructe cu suc mult... fara cele din comert.

6 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Buna,

Faptul ca ti-au aparut cearcane, are totusi legatura atat cu starea de sanatate a organismului cat si cu obiceiurile tale.

Faptul ca ai fost la doctor si ca ala ti-a zis ca e ok, se traduce prin faptul ca a facut alte verificari.

In general, cearcanele sunt legate de mai multe probleme, printre care rinichii, oboseala excesiva, lipsa de fier, parca mai erau si niste dereglari hormonale, etc.

Poate ar fi sanatos sa mergi la un alt doctor care sa te indrepte spre doctorul corect pentru tine.

| MistretulPufos a răspuns:

Se poate sa fie genetic, parca era ceva cu plicuri de ceai cald sa le lasi peste cearcane

| DinPlante a răspuns:

O prietena de-a mea este multumita de acest produs https://www.putereaplantelor.ro/apa-albastrele-bio-mayam-100-ml.html

| Black00 a răspuns:

Cate kg ai?

| Anamaria4321 a răspuns:

Sa nu te mai uiti atata la Violeta