| jon22 a întrebat:

Funda.In ce se gasesc mai usor fibrele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bijou a răspuns:

Fibrele se găsesc în toate alimentele vegetale nerafinate. O alimentaţie bazată pe fructe, cereale, zarzavaturi și legume (în special fasole, linte, mazăre) asigură un aport abundent din toate varietăţile de fibre de care organismul are nevoie.

3 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

In hainelaughing

| Bloody7777 a răspuns:

Stiu ca lemnul are fibre,,,,,,,,,,

| Gratton a răspuns:

Multe legume, fructe, cereale!