| Zennooonn a întrebat:

La varsta de 12 ani si inaltimea 1.60 ce greutate trebuie sa ai? Sa imi dati si niste regimuri va rog

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mariaaaaa a răspuns:

Grautatea trebuie sa o ai cu 10 mai putin decat inaltimea. deci trebuie sa ai cam 50 de kg.

Mananca multe fructe si legume, fara prajeli, fara food fast si muult sport!

Succes!

FUnda?

12 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
La 12 ani este interzis o dietă de slăbire, deoarece ești în perioada de creștere și te poți îmbolnăvi.
Cel mult poți cere sfatul medicului nutriționist!
Dacă tu ești în poză, nu văd unde ești grasă!
Pa, pa.

| ピンク a răspuns:

Trebuie sa ai cam 45-50 kg

| Diiana232997 a răspuns:

Greutatea ideala ar fi 50 kg.La inaltime ex: 1.62 se scade 10, greutate ideala:52 kg.
La 12 ani nu e bine sa tii regimuri, mai bine fa sport!happy

Răspuns utilizator avertizat
| sasljllaf a răspuns:

50 de kg.Scade numarul inaltimii cu 10 si-ti iesa greutatea perfecta.Regimuri cauti pe net. Oricum iti dau linkuri http://www.tratamenteslabire.com/ Aici ai tot.O seara placuta! Bye!

| Daniela1Laur a răspuns:

Eu la varsta dee 16 ani am 1, 72 si 55 kg, de pe la 12 ani 40 de kg numai binebig grin

| cockye a răspuns:

Http://www.doctor.info.ro/calculator_greutate_ideala.html.Aici este un calculator de greutate.O sa iti fie de folos si pe viitor.
http://www.tratamenteslabire.com/ Uite niste diete.

Funda?;;)

| ioana_3915 a răspuns:

La 12 ani nu ar trebui sa tii regimuri ca iti distrugi organismul de pe acum. Daca vrei sa slabesti fa mult sport si abtine-te de la dulciuri

| Oana_4131 a răspuns:

47tongue... fundita?

| Rhea_5727 a răspuns:

Ar trebui sa ai in jur de 50kg. Doctorul meu mi-a spus ca greutatea normala o afli din inaltime. ex tau: scazi din 60-10

| Bobo28 a răspuns:

In jur de 50kgbig grin

| paulina12 a răspuns:

Ar trebui sa ai 50 50 si un pic, si pentru. cura de slabire nu te sfatuiesc ca esti cam mic dar poti sa faci una cu capsuni dar fara se le mananci cu zahar poti sa iti faci un program cu mancatul capsunilor dimineata si seara si poti sa mai slabesti dar cel mai mult poti slabi cu sportul