| Megan97 a întrebat:

Funda! vreau sa stiu daca kangoo jumps este intr-adevar rau pentru coloana. am inteles ca taseaza coloana, ba chiar ca si opreste cresterea in inaltime (asta e cea mai mare teama a mea). este adevarat? am 16 ani si fac kangoo de ceva timp iar acum ca a venit vacanta fac de 3 ori pe saptamana si ma doare partea de jos a spatelui enorm uneori iar alteori mai putin. cat de bun este kangoo?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

E bun, dar are si multe reactii adverse

| fgsdfgdfgdsfgfd a răspuns:

Kangoo Jumps e mai mult de distractie.Adevarat daca sari gresit si prostesc se pot declansa dureri.Nu are nicio legatura cu cresterea..sincer de 3 ori pe saptamana nu mi se pare foarte corectwinking