| denisTiky a întrebat:

FUNDAAAA! Salut.Sambata m-am trezit pe la 7 dimineata cu o durere pe spate, aveam febra si ma durea capul, febra si durerea de cap mi-au trecut dar durerea aia de pe spate nu. De fapt am o senzatie de intepatura cand incerc sa ma ridic din pat sau cand fac eforturi, vreau sa mentionez faptul ca acea intepatura o simt in partea dreapta-sus a spatelui si ca in zona aceea nu am vreun semn sau ceva. Va rog spuneti-mi daca si voua vi s-a intamplat asa si cum ati rezolvat, am fost la doctorul de familie dar nu mi-a spus ce am... Apropo, cand tusesc simt acea intepatura si am observat ca daca apas cu mana in zona aia nu ma doare asa rau.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Este vorba de ceea ce nimim noi popular "junghi".
Acesta va trece de la sine cam intr-o saptamana. Probabil din pricina ca ai stat in curent. Un masaj ti-ar prinde bine, si o crema de tip ben-gay.
Ti-ar fi prins bine si daca faceai exercitii fizice in fiecare dimineata. In felul acesta se face incalzirea muschilor si articulatilor pentru activitatile/solicitarile zilnice. Si acum te sfatuiesc sa faci aceste exercitii; dar sa te feresti de durere.

| Alexandruuu88 a răspuns:

Salut tot asa patesc si eu, dar nu am febra.Din care îmi dau seama e de la pozitia incorectă a spatelui.La tine poate fi vorba si de un inceput de răceală sau chiar plămânii. Fa o baie calda cu sare...

| UsualBoy a răspuns:

Du-te de urgență la un specialist cu trimitere de la medicul de familie. E posibil să ai o problemă gravă la plămâni care netratată la timp și corespunzător poate creea complicații!