| Cr7adi a întrebat:

Glicemia ridicata si vederea cu punctulete mici si multe in campul vizual, ce legatura au?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Diabetul duce la orbire, dacă la asta faci referire!
Pa, pa.

| pietrean a răspuns:

"Punctuletele mici si multe vizual" inseamna ca ai colesterolul marit.
Glicemia ridicata, reprezinta concentratia glucozei in sange marita.
Atat colesterolul cat si diabetul, nu dor, dar sunt foarte periculoase.Afecteaza inima,vasele de sange,ficatul, pancreasul, totul in timp.
Stresul, anxietatea, influenteaza foarte mult cele doua boli.Dar si ceea ce mananci si bei, pot creste sau scade valorile normale ale colesterolului si glicemiei.