| Valentyna290497 a întrebat:

HEEEEELP!
M-au batut o pereche de opincute din guma asa ca am luat un taxi pana acasa, dar pana la taxi au reusit sa imi faca rana (mai exact sa imi ia pielea, ca o julitura). Nu mi s-a parut foarte rau asa ca mi-am luat slapi si am iesit iarasi in oras sa platesc ceva taxe, dar pana acolo mi s-a acoperit rana cu praf. Am pus gheata si m-am spalat un pic cu rivanol dar aproape ca nu pot merge, nu s-a curatat de tot si cred ca imi coace, imi tot curge ceva lichid de acolo. Ce pot face? Raspuns urgent, maine trebuie sa ies iarasi in oras si nu voi putea asa

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BenWilde a răspuns:

Da cu apa oxigenata si rivanol, si pune un plasture curat. Si pana maine nu are cum sa se vindece.

2 răspunsuri:
| McAlleks a răspuns:

Ai incercat sa o dezinfectezi cu putin spirt? daca nu, incearca acum si daca nu iti trece pana maine, mergi la un doctor! cu bacteriile nu te joci!

| AndreeaMtfk2000 a răspuns:

Asa mi s.a intamplat si mie. Am avut niste bube la picioare si am fost la piscina si din cauza apei imi curgea un lichid de la rana. Nu te speria nu e nimic grav; asta inseamna doar ca se vindeca... nimic altceva. Sper ca te.am ajutat. FUNDA?