| LyHoney a întrebat:

Heeei TPU :-s Cum sa scap de nigei? :-s Am nevoie urgent de un sfat sad Am unul pe deget si doua pe fata. Alea de pe fata sunt inca micute si vreau sa scap de ele, nu vreau sa se mareasca sau sa se inmulteasca :-s Dau FUNDAAA! :* multumesc anticipat! sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| razvangabriel96 a răspuns:

Stiu ca pare ciudat, pentru negul de pe deget sa iti dai cu ACID, dar nu mult pe fiecare zi cu un chibrit ...eu am avut la picior si la mana si asa mi-au trecut, dar trebuie dat cam o luna sa zicem p.s. daca te ustura nu e nimic grav, isi face efectul

| MariaMagdalena1046 a răspuns:

Te poti freca cu usturoi pe neg sau cu pielita de la ranza unei gaini, sau poti incerca o solutie numita Verolit,si eu am avut un neg pe deget, mi-am dat cu acestea si mi-a trecut in cateva luni, dar daca nu le dai cu nimic se vor face mari si nu o sa scapi usor de ei asa am patit eu, dar daca sunt mai mici negi vor disparea mai repede, poate intr-o luna sau chiar mai devremehappy

| Tollo a răspuns:

E recomandat sa mergi la medic...dar daca vrei sa faci ceva acasa este o solutie care criogenizeaza nigelul sau o crema dintr-o planta galbena dar nu mai stiu cum se numeste.

| MariaMagdalena1046 a răspuns (pentru Tollo):

Acea planta cred ca se numeste rostopasca

| mariatzlovemusic a răspuns:

1.mananca un mar bine, bine si freaca de mai multe ori si faci asa pana dispar
2. intreaba la farmacie de o crema pentru negi
sincer am avut si eu si mi-au trecut