| anonim_4396 a întrebat:

Heei, sunt fata, am 1, 60 aproximativ, 14 ani si 39 de kg, nu stiu,e bine câte kilograme am? Mi-e nu mi se pare ca sunt prea slaba, dar mna. Încă o părere contează

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| eudoareuu a răspuns:

Esti exact ca mine :o
1, 60, 14 ani si 39 kg. Nu cred ca suntem prea slabe, cred ca e bine laughing

7 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Mie mi se pare ok, dar... cel mai important, si ar trebui sa retii asta, este sa te simti bine in corpul tau. happy

| RAY a răspuns:

Esti cam slabuta

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Într-adevăr, eşti SUBPONDERALĂ ( prea slabă ) - aş zice, chiar ANOREXICĂ :(

Vezi alte detalii în răspunsurile pe care ţi le-am dat anterior :
http://www.tpu.ro/sanatate/am-13-ani-1-58-si-37-de-kg-sunt-anorexica/

http://www.tpu.ro/......i-13-sunt/

NEAPĂRAT, trebuie să consulţi un medic NUTRIŢIONIST!

Toate cele bune!

| OnuOnulică a răspuns:

Greutatea ta e scăzută pentru vârsta și înălțimea pe care o ai. Mai trebuie măcar să te îngrași 3-4 kg.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca tu zici ca esti slaba, atunci mananca vreo 6 luni dimineata, la pranz si seara ce ai tu la avatar si numai ca se va dubla greutatea. Din potriva, se va tripla.

Eu nu mai inteleg fetele astea... Unele se plang ca sunt prea grase, altele ca sunt prea slabe... Pana la urma ce va multumeste si ce nu?

| OfataOricare a răspuns:

Depinde de structura ta osoasa si eu am 1, 65, 14 ani, dar am 57 Kg. Acum depinde si de fizic si de cat de bine te simti. Daca tu te simti bine asta este tot ce conteaza laughing. Sper sa mai primesti pareri.

| Sahasd a răspuns:

Bursuc001, in primul rând anorexia e o boala psihică si nu sufăr de as ceva, doar ca as e construcția mea si orice as face nu pot sa ma îngraș, asta e