| aanndreea_4848 a întrebat:

Heei
va rog ajutati-maa
ma simt de la un timp vinovata de orice lucru maruntell si vr sa il spun mamei melee toate secretele nu stiu de ce nu inteleeg de ce ma simt asa orice adol. are secretele lui si va dati seama ca imi este destul de greu unele imi era chiar rusine sa i le zic. Inainte nu aveam nicio problema.
nu stiu ce se intampla cu mine totul a inc acum un an cand am av un atac de panica il leg cu leg cu ceva care nu exista imi faceam griji pur si simplu degeaba stari de anxietate asa. starile au revenit in vac de pastee tot la fel dar nuuu aceeasi problema.tot de sanatete darr altceva. am discutat cu mama m-am dus la analizee. nu aveam absolut nimic iar dupa aia. adormeam un min iar apoi ma trezeam brusc si asta se intampla de vreo 5 ori pana adormeam au fost vreo 4 serri in care se int asta dupa miauu trecut am fost la analizee nu aveam nimic ( la ce ma ingrijoram eu) toate analizele bunee in afara de calciiu care este destul de mic okei in toate aceste lucruri mama statea cu mine ma sustinea si de acum 2 saptamana am inc sa ma simt vinovata simteam ca ii ascund cevaa si unele lucruri mi-e greu sa i le ziic asa mrg acum 2 zile urmam sa mergem undeva de caree eramm foartee bucuroasa si incantata. dupa 10 min de incantaree toata bucuriaa s-a terminat si euu am intrat intr-o stare foarte ciudata... nu ma mai bucuram deloc. desii unde era sa mergem si cu cinee chiarr asteptam de mult... darr euu nu ma mai bucuram delocc asa bruscc mrg. a doua zii acolo. am urcatt undeevaa sa vizitam o cetate si era foarte sus si euu tot imi ziceam." de aici se poatee arunca cineva" nu inteleegg nu mi sa ma int asa ceva. darr dupa ce am coborat ma simteam normal sunt mereu emotiva si incep sa plang din ori ce.
va roog niste sfaturi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| tyana a răspuns:

Problemele adolescentine sunt percepute diferit de fiecare persoana in parte.Tu fiind mai sensibila ai nevoie de mai multa atentie pentru a le face fata.Te-ar ajuta foarte mult un psiholog sa le faci fata sau poate chiar un psihiatru.Asta nu inseamna ca esti "nebuna" ci doar ca adolescenta e o perioada mai grea pentru tine.

5 răspunsuri:
| tyana a răspuns:

Cu multa placere.Sunt convinsa ca totul o sa fie bine.Te pup happy

| nicoletalavinia14 a răspuns:

Spui ca ti se schimba sentimentele foarte repede?
dupa ce am citit asta m-am gandit la bipolaritate...
uite gasesti informatii despre:http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=121668
si citeste si asta:http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=121668 mai ales raspunsul brigaelei...
sper sa nu fie asa...:*

| aanndreea_4848 explică:

Ah si mai este o chestie.
cred ca toti cei care iau vacanta de varaa suntt ffff bucurosi...
euu o asteptam de prin decembriee si acum. nu ma mai intereseaza. pur si simplu simt ca degeaba sunt toate lucrurile astea pentru mine...
scuzatima daca am sc gresit pe undeva ma grabessc si vr cat mai repede sa aflu ce am si sa vad daca ma e cineva in sit mea

| aanndreea_4848 explică:

Nu stiu... nu mai stiu ce sa fac...

| aanndreea_4848 explică:

Iti multumesc f mult tyana...
ai dreptate sunt foarte sensibila.si trec printr-o per mai grea.
am vorbit cu mama sa mergem la un psiholog :*
big hug