| pufuletziii a întrebat:

Heelaauu lume. Problema e urmatoarea: Ocazional, cand ma trezesc dimineata (nu neaparat) ma dor umerii foarte tare si uneori si spatele. Sunt foarte intepenita si am febra musculara des. Si gatul ma doare cateodata, dar nu tot timpul. In special umerii si spatele. Care ar putea fi cauzele si ce recomandari aveti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Problema poate fi de la perna! Asigura-te ca nu e prea inalta, nici prea mica, in nici un caz sa nu dormi pe mai multe perne, când dormi pe spate sau pe burta pune-ti si gatul pe perna, sa ai grija in ce pozitii adormi, sa fi intr-o pozitie cat mai relaxanta, de la toate astea incepe problema ta daca NU le respecti!

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Recomandarea mea sinceră este să te vadă medicul de familie.
Pa, pa.

| Prezidentul a răspuns:

In timpul zilei nu trebuie sa petreci mult timp pe scaun sau numai intr-o anumita pozitie, sunt recomandate minim 30 de min de miscare pe zi. In plus inainte sa te culci asigura-te ca ai comfort necesar in camera.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa mai multa miscare si pune pe cineva sa iti faca cate un masaj.

| pufuletziii explică:

Mersi pentru toate sfaturile.happy Nu stiu daca are vreo legatura cu dormitul, posibil. De obicei dorm pe o parte cu ghemuita si cu capul sub patura sau uneori sub perna. O sa tin cont de sfaturi, multumesc.happy

| andozaurus a răspuns:

Posibil sa fii o persoana mai sensibila si sa faci febra musculara mereu.Un medic specialist te poate lamuri mai bine despre problema ta.