| Ooterog a întrebat:

Heey TPU :* Am 14 ani jumate si am in inaltime 1, 53 cam asa, iar in greutate 36. Sunt foarte mica de statura pentru varsta mea, am prietene si colege care sunt mai mici decat mine si sunt foarte inalte spui ca au 14 - 15 ani si sunt asa dezvoltate. Eu sunt foarte slaba si nu pot spune ca nu mananc dar nu prea se pune pe mine, sincera sa fiu sunt foarte pretentioasa la mancare si uneori nu am pofta de mancare mai iau vitamine asa rareori. Vreau sa devin mai dezvoltata mai grasa mai inalta. M-am gandit sa ma duc la un sport dar nu stiu ce sport sa fac ca sa ma inalt macar sa ma inalt acum in vacanta dar, parintii mei vor sa ma duca la un sport gratis fara bani. Ce ar trebui sa fac sad? Multi rad de mine ca sunt mica, slaba si m-am saturat, sunt complexata de corpul meu nu-mi place cum arat. Va rog foarte mult sa-mi dati cat mai multe sfaturi crying( :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| AntonyoBoss a răspuns:

Pai eu am 13 ani jumate si am 1.85 dar ai putea sa ai rogi pe parintii tai sa te duca la doctor sa vada ce se intampla cu tine ca nu e normal, pe mine vreiau sa ma duca la doctor ca am cescut prea multhappy

| butterfly09 a răspuns:

Parerea mea e ca ar trebui sa ramai asa ..mai bine mai scunda si slaba..decat inalta si grasa.
cu ingrasatu nu-i o problema ..mananci si tu mai mult ..si cu inaltimea nu este ceva grav ..am o prietena care are 16 ani si are 1.48 (in jur de ) aici depinde si de parinti daca sunt mai inalti esti mai inalta, iar daca sunt mai scunzi esti mai scunda. daca tot vrei sa te apuci de un sport eu iti recomand baschet sau sa zicem tenis(dar nu prea)