| Adrian277 a întrebat:

Hei am auzit ca psoralea e o planta care poate ajuta bolnavii de vitiligo, este adevarat? unde pot sa gasesc acesta planta, cum arata si cum se prepara tratamentul din ea pentru petele depigmentate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| miTzuliK93 a răspuns:

Uite, pentru ca vad intrebarea asta repostata, te pot ajuta eu cu niste indrumari. Nu sunt chiar raspunsuri 100%.

Da, este adevarat. Exista planta respectiva si se foloseste pentru boala vitiligo. Din ce vad pe Google este cel mai eficient tratament. Psoralea arata cam asa: https://www.google.ro/......ps?/search iar despre tratament... aici e punctul in care ma opresc. Nu am idee deloc, nici macar Google nu prea are. Dar oricum, asta ar trebui sa intrebi la un medic de familie. Ar fi un inceput bun.