Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Hei.
Am avut niste probleme cu familia in urma carora m-am consumat si am slabit. De atunci tot incerc sa ma ingras. Am momente in care mananca destul de mult si zile in care mananc de doua ori. Ceva sfaturi? Poate sunt persoane care au trecut sau trec prin asta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| MozZatY a răspuns:

Eu iti recomand sa consulti un nutritionist, e posibil ca ce mananci tu sa nu-ti fie de folos

| Valentyna290497 a răspuns:

Masa de dimineata este cea mai importanta!
Si nu cred ca te poti ingrasa daca incerci de o vreme si nu reusesti... Mai ales ca ai slabit pe sistem nervos

| AdrianaLacan a răspuns:

Fa putin sport asa o sa ai mai multa posta de mancare sau...ia anticonceptionale happy la mine functioneaza happy arat asa cu mi-am dorit, cu forme frumoase, si mi-au crescut si sanii happy aveam 39 kg acum 7 luni, si aveam 21 ani, din cauza stresului cu facultatea, dar acum am 47-`48 si sunt foarte multumita happy Le iau de la ginecolog, gratis. Se numesc Artizia

| gabiesuper a răspuns:

Încearcă să mănânci regulat, ai grijă la calorii şi alte prostii de genul, şi să faci sport ca să nu-ţi dai sistemul digestiv peste cap, îţi recomand să apelezi la un doctor.

| Ciacâru_Florin_1995 a răspuns:

Iti recomand sa iei niste vitamine. Ele te ajuta sa ai pofta de mancare. Si eu am avut o perioada in care eram foarte slab si aveam 50 Kg la un 1.70. asta fiind acum jumatate de an. iar acuma am 69 - 70 de kg si bine am si mai crescut cu 10 cm. Dar vitaminele te pot ajuta.

| simomonica a răspuns:

Eu ti-as recomanda cateva ore de somn, dupa pranz. Mama mea obisnuia sa doarma dupa ce manca, iar rezultatele sau vazut a ajuns sa ia in greutate mai mult decat trebuia, cam 72 kg. Fiecare persoana este diferita, iar rezultatele difera.
Pot spune ca, in cazul meu cand eram mai mica, ma aflam in aceeiasi situatie cu familia iar mama imi dadea tot feluri de pastile, vitamine, ca sa ma ingras insa nu functionau.Se mai spune ca dulciurile ingrasa sau sa mananci seara tarziu, desi nu este sanatos.