| Ana_Andras_1994 a întrebat:

Hei, am și eu o întrebare.
Dacă iei mai multe pastile de Alprazolam Atb, ce poți să pățești? happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

Am si eu niste intrebari pentru tine :
De ce iei/ de unde ai auzit de acest medicament (face parte din clasa benzodiazepinelor ca si diazepam, bromazepam... deci este un calmant)
2. Sti ca trebuie sa ai neaparat reteta pentru asta nu (de aia verde, speciala)
3. Ca sa iti raspund la intrebare probabil vei dormi mai mult (2-3 zile) dar nu sunt sigur.
Nu incerca sa iei mai mult decat doza prescrisa (daca ti la dat medicul)!

| iulian1302 a răspuns:

Buna! Alprazolam Atb este un medicament similar cu distonocalm, diazepam, etc. Nu incerca sa iei mai multe tablete decat ti-a prescris medicul deoarece poti face o supradoza si sa ajungi de urgenta la spital asta in cazul daca nu patesti, doamne fereste, ceva mai rau pana sa ajungi la spital. Daca intra-devar ai luat mai multe pastile decat ti-a prescris medicul recomandarea mea este sa iei legatura cu un medic specialist deoarece chiar nu este de gluma cu acest tip de medicamente. Apropo daca nu ai recomandarea unui medic cu privire la administrarea acestui medicament nu te sfatuiesc sa le iei deoarece in timp pot da dependenta!

| Adminul000 a răspuns:

Da mori