| Sebi141996 a întrebat:

Hei... Am o intrebare întrebare. Am piciorul in ghips de o săptămâna si 2 zile și de câteva zile am niște dureri insuportabile in lateral și ma înțeapă cumva îmi vine sa dau gipsul sincer simt ca ma arde și am niște dureri pe care nu le-am avut nici înainte ca sa am gipsul ce sa fac? Când am fost ultima oară la control mi s-a spus Ca el nu este rupt și nu trebuia pus in ghips dar a spus ca nu mi-l poate da jos pana nu fac mai multe investigații

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| NAT0 a răspuns:

Faci tratament anti coagulant? (îți injectezi o substență în burtă)
Poți chiar tu să dai gipsul jos și să te dai cu nurofen gel și să-ți infăsori piciorul intr-o fașă elastică.

| Sebi141996 explică (pentru NAT0):

Nu fac tratament mi-am dat ghipsul jos și-i mai OK. Mi-a recomandat Vince sa fac ședințe de masaj și acumpunctura este foarte bun. Mulțumesc oricum

1 răspuns: